czwartek, 1 stycznia 2015

Jak zacząć nowy rok?


Jak dobrze zacząć kolejny rok? Nie wiem, ale powiem Wam jak zacząć go przyjemnie. Potrzebne będzie ingrediencji kilka, ognisko, kocioł i czarny kot.

1. Lądujemy w pomieszczeniu ciepłym i przytulnym, miotłę parkujemy na wyznaczonym do tego miejscu, po czym wypatrujemy miękkiego i wygodnego kącika, do zaszycia się i odpłynięcia w zaczarowany świat.

2. Zanim jednak się usadowimy w upatrzonym punkcie, zadbać musimy o wspomniany kociołek żeliwny i ognisko, z którego bucha żar. Punkt ten zastąpić można kaloryferem, co również przyniesie pożądany efekt.

3. Jeśli mamy kociołek i ognisko, przygotowujemy magiczny napój. Jeśli jednakże dysponujemy kaloryferem (patrz punkt 2) miksturę tworzymy przy pomocy kuchenki i czajnika (kawa + mleko + cynamon + kardamon).

4. Przy pomocy Szekspirowskiego zaklęcia przygotowujemy coś na ząb (jeden, połamany - w końcu jest się czarownicą, tak?):
Bagnistego węża szczęka
Niech w ukropie tym rozmięka:
Żabie oko, łapki jeża,
Psi pysk i puch nietoperza,
Żądło żmii, łeb jaszczurzy,
Sowi lot i ogon szczurzy,
Niech to wszystko się na kupie
Warzy w tej piekielnej zupie.
Porządny autor warunkiem dobrego dnia!


5. Czarny kot! Oczywiście kot jako stworzenie doskonałe może być maści wszelakiej, wszystko zależy od jego dobrej woli. Jak wiadomo koty rządzą internetem i światem.

6. Książka - punkt kluczowy. Lekka i przyjemna, taka, żeby się chciało ją czytać, ale na tyle gruba, żeby starczyło trochę na drugi dzień.

7. Lista noworocznych postanowień. A najlepiej - lista noworocznych wyzwań 2015! Poniżej wyzwanie znalezione na kwejk.pl. :)
 Do powyższego wyzwania z przyjemnością przystępuję i Was również zachęcam. ;)

A z okazji Nowego Roku życzę Wam spełnienia, a raczej spełniania marzeń - czytelniczych i nie tylko. Wielu inspirujących doświadczeń, genialnych pomysłów, ogromu doskonałych książek i nowych regałów.

Trzymajcie się ciepło!
 


12 komentarzy:

 1. To wyzwanie z kwejka jest mega, jestem nim oczarowana i też biorę udział!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, jest mega mega! :) No to będę się kontaktować w sprawie niektórych pozycji.

   Usuń
 2. Mój kot rządzi domem, choć czarny nie jest:) Również życzę wszystkiego najlepszego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koty tak już mają, nawet najskromniejsze muszą sobie porządzić. ;) Pozdrawiam! :)

   Usuń
 3. Zastanawiam się nad tym wyzwaniem, ale chyba spasuję ;) I tak mam wiele różnych ciekawych książek do przeczytania, więc nie będę szukać takich, które mogłabym odhaczyć na liście ;)
  Drugie zdjęcie najbardziej mi się podoba :3
  Wszystkiego naj w roku 2015! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam sporo takich książek, ale niektóre zadania - to z datą urodzin, inicjałami - strasznie mi się spodobały i głównie dla nich podejmuje wyzwanie. ;) Cieszę się, że zdjęcie się podoba, ciacha - modele przywędrowały prosto z Paryża. ;) Pozdrawiam! :) :) :)

   Usuń
 4. Wszystkiego najwspanialszego w 2015 roku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Lustitio, wspaniałego 2015 r. Ci życzę!!! :)

  A może byś chciała wziąć udział w II edycji W 200 książek dookoła świata? To z Mitologia pewnie też będę dalej ciągnęła, więc również Cię do niego zapraszam, ale to będzie o tym osobny post. Na razie jest ten o podróży dookoła świata :D
  http://zapiskispodpoduszki.blogspot.com/2015/01/w-200-ksiazek-dookoa-swiata-edycja-ii.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcę, ale wiem, że jak się wezmę za zbyt dużo wyzwań, to skończy się (jak ostatnio) na czytaniu niemalże wyłącznie polskich autorów... :D Ale bardzo dziękuję za zaproszenie! ;)

   Usuń
 6. :) O MAMO! kapitalne!! ale obawiam się, że nie podołam;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!

Translate