niedziela, 29 grudnia 2013

Wyzwanie - Edgar Allan Poe"Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej."Jeden z moich ulubionych poetów - Edgar Allan Poe, dnia 19 stycznia 2014 obchodzi swoje 205 urodziny.

Ciągle obchodzi - bo tak do końca nigdy nie umarł, i nie umrze dopóki coraz to nowsze pokolenia będą sięgać po jego dzieła.

W związku ze zbliżającą się rocznicą, zachęcam Was serdecznie do jej uczczenia i dołączenia do wyzwania Edgar Allan Poe.

Cel I - popularyzacja jego (arcy)dzieł
Cel II - pamięć o jego życiu i twórczości
Cel III - wspólna zabawa


 • Reguły wyzwania są płynne, ich spełnienie nie jest konieczne.
 • Czas trwania akcji - 1 - 18 stycznia 2014 (chciałabym aby w urodziny Poego - 19.01. każdy znał chociaż jeden jego utwór.).
 • Proszę Was o przeczytanie dowolnego dzieła Edgara Allana Poego - wybór jest wielki - od najkrótszych wierszy, przez nowele, aż po eseje.
 • Język utworu dowolny - wiadomo, że tekst oryginalny ma większą wartość, ale zdarzają się także dobre polskie przekłady.
 • Jeśli nie możesz / nie chcesz czytać, proszę Cie o przesłuchanie wiersza Raven w interpretacji wspaniałego aktora - Christophera Lee (tym sposobem sam Saruman przeczyta Wam zachwycający utwór z dreszczykiem! ;)).

 • Każdy kto zechce się przyłączyć proszony jest o komentarz TUTAJ - z przyjemnością umieszczę tu adres jego bloga (w celu reklamy i oczywiście zebrania ochotników w jedno miejsce).

 • Koniecznie napisz co przeczytałaś/łeś! Dla najaktywniejszego uczestnika (czyt. dla tego kto przeczyta najwięcej) wykombinuję jakiś mały upominek. :)

 • Jeśli chcesz (ale nie jest to konieczne) możesz udostępnić na swoim blogu recenzje przeczytanego wiersza czy opowiadania - z radością ją tutaj zareklamuję.

 • A jeśli zechcesz pokazać na swoim blogu, że pamiętasz o urodzinach Poego, przygotowałam małe banery, do wyboru. Ich umieszczanie gdziekolwiek również nie jest konieczne. :)


9 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. W takim razie zapraszam do zabawy! :)

   Usuń
 2. Biorę bannerek i dodaję na dół swej strony, a jeżeli chodzi o moje czytanie, to przepraszam Cię najszczerzej jak mogę, ale nie wcisnę kolejnej książki w tym okresie, mam za dużo terminów do nadrobienia. Wybacz, o kochana!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basieńko mam nadzieje, ze zerkniesz chociaż na jakiś króciutki wiersz. :) Bardzo dziekuję za dodanie banerka! :x

   Usuń
  2. Pomyślę, bo widzę , że nie muszę recenzować nic, tak?

   Usuń
  3. Kochana, recenzja to sprawa indywidualna - nie chodzi mi tu o rywalizację, tylko o upamiętnienie Poego. Nic nie musisz recenzować. :)

   Usuń
  4. Tylko jeśli możesz, to proszę Ci bardzo żebyś mi napisała jaki wiersz przeczytałaś / które opowiadanie, żebym mogła napisać pod wyzwaniem. :x

   Usuń
 3. super jest ten cytat "Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej."


  zapraszam do komentowania http://czytaniemoimhobby.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!

Translate